Loading...

Нові напрямки розвитку сонячної енергетики в Україні

Статті
04.03.2024
Нові напрямки розвитку сонячної енергетики в Україні

Зростання тарифів на електроенергію для підприємств призвело до збільшення активності будівництва промислових сонячних станцій в Україні.

Щомісячно підприємства України оплачують сотні тисяч гривень за спожиту електроенергію, при цьому постійно слідкують за новинами щодо збільшення тарифів.

Через атаки росіян постраждала енергетична інфраструктура України та потребує відновлення. 

Зупинені на плановий ремонт енергоблоки атомних електростанцій, зруйнована каховська ГЕС (потужністю 335 МВт) та інші обʼєкти енергетичної сфери. 

Все це може привести до дефіциту електроенергії.

Встановлення сонячних станцій для власного споживання дасть змогу скоротити використання з загальної мережі, чим зменшить дефіцит електроенергії.А для підприємста це дасть змогу заощадити кошти та зменшити затрати не елетроенергію за рахунок використання власної електроенергії від сонячної станції.Розглянемо як це працює :

При прийнятті рішення про будівництво сонячної електростанції ви звертаєтесь до спеціалістів компанії «Екотехнік Україна». 

 • Ми проводимо аналіз потреб підприємства в електроенергії, технічних можливостей та площ, де є можливість встановити сонячну станцію. 
 • Проводимо розрахунки та надаємо пропозицію по оптимальній потужності сонячної станції, яка зможе забезпечити ваше підприємство власною електроенергією.
 • Після погодження технічних деталей, проектний відділ «Екотехнік Україна» розробляє проєкт, узгоджує його з відповідними фахівцями підприємства.
 •  Призначається Головний інженер проекту, під керівництвом якого буде будуватися ваша сонячна станція.
 • Обладнання постачається на обʼєкт та приймається відповідальним за виконання будівельних робіт.
 • Монтажні бригади швидко, якісно та професійно проводять монтаж сонячної станції. В залежності від потужності стації весь процес будівництва займає від 10 до 30 днів. 
 • Всього 30 днів і ви отримує власну сонячну електростанцію від компанії «Екотехнік Україна».
 • Компанія «Екотехнік Україна» проводить гарантійне та післягарантійне обслуговування побудованих сонячних станцій.
 • Спеціалісти компанії дистанційно контролюють роботу вашої сонячної станції, проводять щомісячне та сезоне обслуговування. У разі нештатних ситуацій здійснюються позапланові виїзди на обʼєкт.


Розглянемо розрахунок продуктивності та споживання електроенергії на одному з підприємств, де встановлено сонячну електростанцію для власного споживання потужністю 249 кВт.

Промислова сонячна електростанція 249,9 кВт м. Збараж


Таким чином, сонячна станція протягом 6 місяців повністю забезпечує підприємство власною електроенергією , а в осінньо-зимовий період зменшує витрати з мережі.

3 урахуванням діючого тарифу за 1 рік роботи електростанції підприємство заощадить 1 599 196 грн., а за 10 років понад 15 мільйонів гривень.

При цьому для розрахунку взяли діючий тариф і не врахували зростання вартості електроенергії протягом 10 років.


Якщо коротко підвести підсумки, то встановивши сонячну електростанцію для власного споживання ви зможете :

 • зменшити споживання електроенергії із зовнішньої мережі
 • заощаджувати кошти підприємства, та бути незалежними від постійно зростаючих тарифів на електроенергію
 • зможете автономно працювати під час тимчасових відключень від мережі.


СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ - ШЛЯХ ДО ЕНЕРГОНЕЗАЛЕЖНОСТІ


ДАЙТЕ СОНЦЮ МОЖЛИВІСТЬ ЗАОЩАДЖУВАТИ ВАШІ КОШТИ ТА ЗАРОБЛЯТИ ДЛЯ ВАС!