Сонячна енергетика льодовикового періоду

Різке нетипове похолодання, яке “накрило” на минулому тижні більшість території Європи, Азії та Північної Америки, призвело в окремих регіонах до колапсу енергетичної системи. В числі найбільш постраждалих – американський штат Техас, де енергетична інфрастуктура лягла у прямому сенсі цього слова: половина генеруючих потужостей у штаті – 30 ГВт – зупинилась, а оптові ціни на електроенергію злетіли на 10000%. У результаті більшість техасців на кілька днів залишились без електрики, води та тепла.

Хейтери відновлюваної енергетики поспішили звинуватити у цій масштабній енергетичній катастрофі зелену генерацію, яка, на їх думку, виявилась неспроможною тримати удар стихії.

сонячна відновлювана енергетика

Однак хочу зазначити, що 56% генерації Техасу – це газові електростанції, 19% – теплові вугільні електростанції, 9% – атомні електростанції і лише близько 15% – відновлювані джерела, які, до речі, на 90% залишились у строю. Лише окремим вітропаркам довелось тимчасово зупинитись щоб вирішити питання обледеніння лопастей. Зараз все працює.

А проблема виникла через особливість енергетичної системи Техасу: вона не пов’язана із загальною енергосистемою США. Це свого часу було досягнуто нафтовими лобістами для уникнення Техасом федерального регулювання у енергетиці. Тому коли замерзли свердловини та порушилось постачання вугілля Техасу просто не було звідки підключати додаткові потужності.

Ця ситуація не то що кинула тінь на відновлювану енергетику, а навпаки – стала потужним драйвером для розвитку сонячної енергетики.

Єдині, хто не постраждав від енергетичної кризи – 700 тисяч домогосподарств, які встановили сонячні електростанції, тому вже протягом тижня після колапсу попит на інсталяції домашніх станцій стрибнув у Техасі на 68% і за підсумками року як мінімум подвоїться.

Ця ситуація стала яскравим прикладом того, що саме відновлювана енергетика, зокрема сонячна, стане основою енергетичної стабільності в умовах різких кліматичних змін, та цінним досвідом для інших країн.

Абсолютно очевидно, що інвестиції у сонячну енергетику – це побудова надійної енергетичної основи як у розрізі державної політики, так і індивідуальних споживачів.

Щоб отримати безкоштовну консультацію по запитанню що вас цікавить - залиште свої дані і
Ми звяжемось з вами!