Вуличне освітлення на сонячних батареях: види, переваги та недоліки

Поділитися

Темні вулиці можуть бути небезпечними. Без вуличного освітлення здалеку не видно зловмисника, не оминути ями та калюжі на дорозі. Водії в темряві помічають пішоходів лише тоді, коли ті опиняються в світлі фар перед капотом. Та й власники приватних котеджів прагнуть мати вуличні прожектори або лампи, щоб зустрічати гостей, поратись ввечері по господарству чи відлякувати злодюжок.

Вуличне освітлення

Смолоскипи, гасові та газові ліхтарі, професія ліхтарника – все в минулому. Тепер на вулицях сяють електричні прилади різних форм і видів. Але електрика не дешева, тож використання для вуличного освітлення альтернативних джерел дозволить значно зекономити кошти бюджетів громад та мешканців приватного сектору.

Різновиди вуличного освітлення

В продажу зараз можна знайти багато різновидів освітлювальних приладів для вулиці. По типу живлення воно поділяється на:

 • Мережеве
 • Гібридне
 • Автономне

Мережеве обладнання повністю залежить від наявності струму в загальній мережі. Воно під’єднане разом з іншими приладами через лічильник, за використану ним електрику потрібно сплачувати Обленерго.

Гібридне крім доступу до електромереж має додаткове джерело живлення (акумулятор, сонячні батареї, дизель-генератор, тощо). Перемикання з одного джерела на інше відбувається вручну або автоматично, залежно від потреби чи наявності робочої напруги і встановлених перемикачів. Щоб сплачувати лише за спожиту з мережі електрику, потрібно мати мережевий інвертор струму і отримати дозвіл в Обленерго.

Автономне вуличне освітлення працює тільки від власного джерела. Час його роботи залежить від запасів електрики в акумуляторах. А ті запаси можуть поповнюватись теж автономно і автоматично, чи заміною акумуляторів вручну. За освітлення двору на сонячних батареях господарю не доведеться сплачувати постачальникам електрики.

Автономне вуличне освітлення на парковці

Робоча напруга в системі може бути різною за показниками, струм постійний або перемінний. Це залежить від обраного типу приладів: мережеве і гібридне обладнання зазвичай використовує 220 В і перемінний струм, автономне може працювати і від 12 чи 36 вольт постійного струму.

Принцип роботи ліхтарів на сонячних батареях

Найкраще в плані економії обирати автономне освітлення, що саме виробляє електрику з сонячних променів. Сучасні світлодіодні лампи потребують дуже мало енергії, тому сонячні панелі можуть бути малими і доступними за ціною.

Принцип роботи автономного вуличного освітлення
Обладнання для освітлення від сонця може складатись з:

 1. Ліхтаря чи декількох
 2. Акумулятору
 3. Сонячних панелей
 4. Дротів
 5. Вимикача

Вдень, коли сонячні промені потрапляють на фотоелектричні модулі, накопичується заряд в акумуляторі. Коли сутеніє, від акумулятору живляться ліхтарі вуличного освітлення. Вимикач може бути як звичайним, так і автоматичним. В першому випадку його вмикають вручну, в другому – вбудований фотоелемент, що реагує на зміну кількості світла, що на нього потрапляє. Вимикаються вуличні прожектори або коли закінчується заряд в батареях, або коли спрацьовує автоматика чи клацають вимикачем вранці.

Різновиди приладів вуличного освітлення на сонячних батареях

Частіше за все конструкції для вуличного освітлення класифікують за типом встановлення:

 • Настінні
 • Підвісні
 • Наземні

Перші кріплять до стін будівель, другі можна підвішувати на дротах над двором, треті розміщують на стовпах чи безпосередньо на землі (на газонах чи вздовж доріжок). Залежно від потужності лампи фотоелектричні панелі можуть бути вбудованими в корпус ліхтаря чи кріпитись окремо поруч. Існують також ліхтарі плавучі, для декорування басейнів і водойм. Вони малопотужні і герметичні, тож загрози не становлять.

Переваги використання приладів для вуличного освітлення на сонячних батареях

Найбільша перевага автономного освітлення на сонячних батареях – відсутність рахунків за електрику. Також зникає залежність від аварій в мережі. Вироблена таким чином енергія – екологічно чиста і не шкодить природі. Якщо обладнання має в комплекті фотоелементи для автоматичного ввімкнення та вимикання, вам доведеться лише зрідка міняти лампочки та очищати сонячні панелі від пилу або снігу.

Недоліки експлуатації вуличних світильників на сонячних батареях

Недоліки в освітлення двору на сонячних батареях теж є. Обладнання для них дорожче за звичайні ліхтарі, що живляться від електромереж. Але вартість окупається раніше, ніж спливає гарантійний термін.
Другий мінус – ефективність накопичення заряду в акумуляторі залежить від тривалості дня і гарної погоди.

Хмарність зменшує ефективність сонячних панелей

Хмарність суттєво зменшує інтенсивність фотоелектричних процесів у сонячних панелях. Взимку може статись, що заряду на всю ніч роботи автономного освітлення не вистачить.

Тонкощі у використанні приладів вуличного освітлення на сонячних батареях

Для того, щоб отримати максимальний ККД вуличного освітлення від сонця, потрібно:

 1. Встановлювати сонячні панелі з південного, південно-східного боку будівель;
 2. Використовувати енергозаощаджувальні лампи (ЛЕД, світлодіодні);
 3. Правильно розраховувати кількість освітлювальних приладів відносно потужності сонячних панелей і акумуляторів.

Крім того, якщо обираєте гібридне вуличне освітлення, потрібно робити проект і оформлювати документи в Обленерго на підключення «зеленого тарифу».

В будь-якому випадку, освітлення двору на сонячних батареях дозволить заощаджувати електрику і мати світло незалежно від примх та форс-мажорів компаній-постачальників. Гарна перспектива у використанні сонячних панелей для вуличного освітлення в населених пунктах з невеликим бюджетом чи на автострадах, де немає поруч електромереж. В склад системи можна додати світлофори. Автономне освітлення вже використовується для рекламних щитів, які приносять значні прибутки.

Вуличне освітлення від сонца допоможе заощадити

Якщо вам потрібно встановити вуличне освітлення від сонця – наша компанія готова надати повний комплекс послуг від розробки проекту і оформлення документів до встановлення і обслуговування обладнання.

Поділитися
Щоб отримати безкоштовну консультацію по запитанню що вас цікавить - залиште свої дані і
Ми звяжемось з вами!